Immersion cooling (chłodzenie zanurzeniowe) to odpowiedź na efektywniejsze i bezobsługowe chłodzenie urządzeń elektronicznych takich jak: karty graficzne, procesory, płyty główne czy koparki kryptowalut. Polega ono na zanurzeniu chłodzonych urządzeń w specjalistycznym płynie dielektrycznym, który efektywnie odprowadza ciepło i zapewnia większe możliwości podkręcania mocy urządzeń (z ang. Overclocking), co równa się wydobyciem z nich maksimum możliwości. Dzięki zastosowaniu tej metody chłodzenia rezygnujemy ze standardowych wentylatorów i filtrów co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy podyktowanych wymianami , czyszczeniem obudów i urządzeń z nagromadzonego w nich i na nich kurzu. Dzięki zastosowaniu specjalistycznego płynu nie musimy martwić się o bezpieczeństwo zanurzonych w nim urządzeń gdyż nie przewodzi on prądu elektrycznego. Nasze domowe komputery, wielkie centra danych, czy kopalnie kryptowalut stają się mniej podatne na różnego rodzaju usterki spowodowane wysokimi temperaturami pracy czy działaniem w niesprzyjających środowiskach. Chłodzenie zanurzeniowe dzięki swojej przewadze w tych aspektach jest przyszłością dla chłodzenia urządzeń elektronicznych. Chcemy naszą ofertę skierować nie tylko do firm posiadających duże ilości urządzeń w centrach danych, kopalnie kryptowalut, które mogą stać się przyszłością środków płatniczych ale i do klientów indywidualnych mających w swoich domach komputery osobiste często używane do wymagających zadań czy coraz to bardziej zasobożernych gier. Korzyści płynące ze zrezygnowania z chłodzenia tradycyjnego na rzecz zanurzeniowego to przede wszystkim:

 Oszczędność czasu i pieniędzy – dzięki zredukowaniu liczby wentylatorów, a także filtrów i obsługi użytkownika do minimum chłodzenie zanurzeniowe zapewnia doskonały sposób na oszczędności energii, czy komponentach wymiennych układów chłodzenia powietrzem przy jednoczesnym zwiększeniu możliwości sprzętowych danej platformy poprzez overclocking.

Maksimum możliwości układów – dzięki zastosowaniu rozwiązań opartych o  immersion cooling jesteśmy w stanie wydobyć ze swojego sprzętu maksimum możliwości poprzez overclocking, zachowując przy tym stabilne i niskie temperatury.

Ochrona środowiska – używane przez nas rozwiązania korzystnie wpływają na środowisko poprzez zmniejszenie ilości śladu węglowego wytwarzanego na etapie produkcji i użytkowania danych rozwiązań.

Bezpieczeństwo – nasz specjalistyczny płyn dielektryczny jak i układy chłodzenia  są w pełni bezpieczne dla elektroniki, poprawiając przy tym jej właściwości użytkowe i wydłużając jej żywotność.

Łatwość instalacji i obsługi – nasze rozwiązania tworzymy z myślą o kliencie końcowym tak aby były one dla niego maksymalnie proste i bezproblemowe w instalacji jak i obsłudze.

Odzysk ciepła – dzięki naszemu rozwiązaniu, jesteśmy w stanie ponownie użyć ciepło generowane poprzez urządzenia elektroniczne do ogrzewania pomieszczeń, wody użytkowej, szklarni etc.

Naszą ofertę podzieliliśmy na 3 główne sektory:

Klienci indywidualni – oferta obudów komputerowych stworzonych dla najbardziej wymagających użytkowników, oczekujących od swojego sprzętu maksimum możliwości i minimum obsługi, a także bezawaryjną pracę przez cały okres użytkowania swojego komputera.

Właściciele kopalni kryptowalut – oferta skierowana jest do osób rozpoczynających, jak i tych, którzy już od lat zajmują się wydobywaniem kryptowalut. Ogromne zużycie energii, bardzo głośny hałas, ogromna ilość ciepła, kurz, wibracje i wilgoć, regularna konserwacja zanieczyszczonych koparek, brak możliwości podkręcenia już rozgrzanych urządzeń, doskonale wiemy jak sobie z tym poradzić.

Datacenter – w raz ze wzrostem zapotrzebowania na usługi internetowe, przetwarzaniem coraz to większej ilości informacji w internecie czy rozwojem IoT rośnie również zapotrzebowanie na efektywniejsze działanie datacenter na każdym poziomie, nasze rozwiązania są w stanie zapewnić minimalizację, oszczędności, a także bezpieczeństwo. W szczególności oferta jest skierowana do centrów danych specjalizujących się w AI (sztuczna inteligencja) korzystających z najwydajniejszych układów graficznych.

Zapraszamy do kontaktu

Masz pytania odnośnie naszych usług? Chętnie na nie odpowiemy.

Skontaktuj się