Sieci przemysłowe są specjalistycznymi systemami komunikacyjnymi, które łączą ze sobą różne urządzenia w ramach jednego zakładu produkcyjnego lub instalacji przemysłowej. Służą one do wymiany danych pomiędzy poszczególnymi elementami sterującymi i monitorującymi proces produkcji, a także do przesyłania sygnałów alarmowych oraz innych informacji.


Sieci przemysłowe mogą być stosowane w różnych gałęziach przemysłu, takich jak elektrotechnika, chemia czy też hutnictwo i przyczyniają się nie tylko do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie danego zakładu przemysłowego, ale również do poprawy efektywności i wydajności pracy.


W ostatnich latach producenci maszyn i urządzeń przemysłowych zaczęli wdrażać nowe technologie, które umożliwiają łączenie tych urządzeń w sieci. Sieci takie pozwalają na monitorowanie i sterowanie pracującymi maszynami oraz urządzeniami, a także na gromadzenie danych o ich pracy. Aby jednak taki proces przebiegał sprawnie, należy zadbać o właściwy dobór sprzętu, rozwiązań chmurowych, zdalny dostęp dla pracowników i kwestie związane z bezpieczeństwem. Wszystkie te czynniki mają ogromne znaczenie i mogą mieć kluczowy wpływ na to, jak szybko uda się wdrożyć sieci przemysłowe w danym zakładzie.


Jeżeli zależy Ci na instalacji sieci przemysłowej w Twojej firmie, skontaktuj się z nami. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży i jesteśmy w stanie zaprojektować i zainstalować każdy rodzaj sieci przemysłowej. Nasze usługi obejmują projektowanie, instalację i konserwację sieci profinet, Ethernet, IP, WiFi, PoE i innych. Dzięki naszej pomocy Twoja firma będzie mogła cieszyć się stabilną i niezawodną siecią przemysłową.

Sieci przemysłowe, czyli nowoczesne rozwiązania w automatyce przemysłowej


Automatyka przemysłowa to dziedzina, która zajmuje się automatyzacją procesów produkcyjnych na rynku przemysłowym. W ostatnich latach doświadczamy gwałtownego rozwoju tej dziedziny, a wynika on przede wszystkim ze zmian jakie zachodzą w środowisku pracy. Nowoczesne fabryki są coraz bardziej skomputeryzowane i używają coraz bardziej zaawansowanych technologii. Wraz z tymi zmianami następuje także potrzeba stosowania nowoczesnych rozwiązań, a sieci przemysłowe są właśnie jednym z nich.


Nowoczesne sieci przemysłowe to gwarancja efektywności i bezpieczeństwa produkcji. Dzięki nim możliwe jest śledzenie procesów produkcyjnych oraz ich optymalizacja. Sieci przemysłowe umożliwiają również monitoring floty pojazdów czy też magazynów oraz ochronę przed nieautoryzowanym dostępem. Systemy te dają pełen obraz sytuacji w firmie, co umożliwia podejmowanie trafnych decyzji biznesowych, ale również bardziej zrównoważony rozwój. Co więcej, zwiększenie funkcjonalności i bezpieczeństwa działania to także dobry znak dla klientów, którzy mogą być pewni dobrej jakości obsługi i komunikacji.


W przemyśle niezwykle ważne jest nie tylko bezproblemowe działanie urządzeń, także tych od różnych dostawców, ale również umożliwienie sprawnego zarządzania produkcją, logistyką czy dystrybucją. Właśnie na te potrzeby odpowiadają nowoczesne sieci przemysłowe oparte o Ethernet przemysłowy czy Fieldbus.


Nasza firma zapewnia przeprowadzenie całego procesu od "A" do "Z". Możemy zaprojektować lub zmodyfikować istniejącą sieć w oparciu o indywidualne potrzeby klienta. Przeprowadzamy również niezbędne procesy konfiguracji, testowania i dokumentacji. Zapewniamy również wsparcie techniczne 24/7 i opcję serwisu w przypadku jakichkolwiek problemów.


Jeżeli zależy Ci na profesjonalizmie w zakresie instalacji siedzi przemysłowej, zdaj się na nas. Zapewniamy specjalistyczne oprogramowanie, dostęp do nowoczesnych urządzeń i rozwiązań oraz system komunikacji dopasowany do klientów.


Zapraszamy do kontaktu

Masz pytania odnośnie naszych usług? Chętnie na nie odpowiemy.

Skontaktuj się

Niezawodność, bezpieczeństwo i zwiększenie funkcjonalności, czyli dlaczego warto rozważyć instalację sieci przemysłowej


Aby zapewnić sobie prawidłowe funkcjonowanie w przemyśle, musisz mieć pewność, że Twoja sieć przemysłowa jest bezpieczna i niezawodna. Niestety, często standardowa sieć nie spełnia tych wymagań. Dlatego warto rozważyć instalację dedykowanej sieci przemysłowej, która znacznie lepiej odpowiada na indywidualne potrzeby użytkownika.


Instalacja dedykowanej sieci przemysłowej to inwestycja, która może zwrócić się w bardzo krótkim czasie. Warto więc rozważyć taką opcję, jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja firma jest bezpieczna i niezawodna.


Jakie są największe zalety z instalacji przemysłowej sieci?


  • Zdalny dostęp

Zdalny dostęp do instalacji przemysłowej to jedna z największych zalet sieci. Dzięki temu możesz monitorować i sterować procesami produkcyjnymi w czasie rzeczywistym, co pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie zasobów.


  • Łatwiejszy proces komunikacji z użytkownikiem

Proces komunikacji pomiędzy poszczególnymi działami w firmie jest znacznie ułatwiony, co przekłada się na efektywność i lepszą jakość pracy.


  • Niezawodność i bezpieczeństwo

Niezawodność, bezpieczeństwo i wydajność to podstawowe zalety sieci przemysłowych. Instalacje te są stworzone do obsługi różnych rodzajów urządzeń i mogą działać nawet w trudnych warunkach.


  • Większe możliwości rozbudowy systemu w przyszłości

Instalacja przemysłowa sieci jest bardziej skomplikowana niż standardowa instalacja domowa, ale ma wiele zalet. Najważniejszą zaletą jest to, że można ją łatwo rozbudować w następnych latach. Jeśli Twoja firma będzie się rozwijać, możesz łatwo dołączyć nowe urządzenia i komputery do istniejącej sieci.


Jaki rodzaj sieci wybrać?


W zależności od potrzeb i możliwości swojej firmy, możesz zdecydować się na wybór określonego rodzaju sieci (np. sieci miedziane, sieci światłowodowe). Każda z nich ma trochę inne zastosowanie i oferuje odmienne korzyści, dlatego warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby przed podjęciem decyzji.


Sieci miedziane są obecnie najbardziej rozbudowanym typem sieci, dostępnym w większości obszarów. Jeśli jednak potrzebujesz szybkiego łącza o dużej przepustowości, to warto rozważyć sieć światłowodową - jest to jeden z najszybszych i najbardziej stabilnych rodzajów połączeń.


Możesz także zdecydować się na rozwiązanie mieszane, które łączy obie te opcje. Najważniejsze jest, aby wybrać sieć, która będzie najbardziej efektywna i najbardziej odpowiednia dla Twoich potrzeb. Wybór odpowiedniego rodzaju sieci to pierwszy krok do sukcesu!


Nie należy pozostawiać tego wyboru przypadkowi, dlatego jeżeli nie wiesz, która opcja będzie najlepsza w Twoim przypadku, to skontaktuj się z nami. Nasz zespół specjalistów pomoże Ci wybrać najlepszy dla Ciebie rodzaj sieci, taki który będzie spełniał Twoje oczekiwania i potrzeby. W ocenie sytuacji bierzemy pod uwagę zarówno indywidualne potrzeby i wymagania, jak i możliwości finansowe oraz rodzaj świadczony usług czy nawet ukształtowanie terenu.


Korzystając z naszej wiedzy i doświadczenie, dostarczamy najlepszych rozwiązań, których stosowanie przyczyni się do rozwoju Twojego biznesu. Skontaktuj się z nami, a chętnie omówimy szczegóły.

Kontakt

Krakowska 13/

34-120 Andrychów

Napisz do nas

Nasze usługi

Nasza firma zapewnia najwyższej jakości rozwiązania i usługi sieciowe do użytku prywatnego i przemysłowego

Sieci światłowodowe

Czytaj więcej

Sieci miedziane

Czytaj więcej

Sieci przemysłowe

Czytaj więcej

Mobilne serwerownie

Czytaj więcej

Certyfikacja sieci

Czytaj więcej

Audyt sieci wifi

Czytaj więcej

Projektowanie sieci wi-fi

Czytaj więcej