Projekty sieci bezprzewodowej

Nasza firma zajmuje się projektowaniem sieci bezprzewodowych Wi-Fi. Jeżeli więc chcesz zmodernizować swoją obecną sieć lub zbudować nową od podstaw, możemy Ci w tym pomóc. Działamy w tej branży od lat, a do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, wiedząc, że bezproblemowe działanie sieci to klucz do sprawnego zarządzania firmą.

Nasz zespół ekspertów spotka się z Tobą, oceni Twoje potrzeby i poleci najlepsze rozwiązanie, uwzględniające indywidualne zapotrzebowanie, ukształtowanie terenu i poziom zaawansowania infrastruktury. Dostarczymy Ci szczegółowy plan zawierający wszystkie urządzenia potrzebne do wdrożenia, szacunkowy koszt oraz ramy czasowe realizacji, co da Ci najlepszy wgląd w zaplanowane prace.

Postaw na wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania sieci bezprzewodowych. To kwestia nie tylko bezpieczeństwa, ale również poprawy produktywności Twojej firmy.

Projektowanie sieci wi-fi

Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, zajmujemy się m.in. projektowaniem sieci Wi-Fi od „zera”. Stosujemy w tym celu profesjonalne oprogramowanie, które pozwala nam na właściwe rozplanowanie tzw. access pointów, czyli punktów dostępu, na halach produkcyjnych, powierzchniach magazynowych czy obiektach biurowych.

Projektując sieci bezprzewodowe, skupiamy się na ich wydajności i dopasowujemy ich do planów danego budynku oraz indywidualnych wymogów. Bierzemy pod uwagę m.in. zakładaną szybkość transmisji danych, liczbę obsługiwanych klientów, konieczność transferu większych plików (np. graficznych), czy korzystanie z komunikacji głosowej i wideo.

Projektując sieć wifi, posiłkujemy się specjalistycznym oprogramowaniem, które pozwala nam na jakościowe pomiary, planowanie zasięgu i zapewnienie najlepszej konfiguracji. Kolejnym etapem jest eliminacja stref, w których siła sygnału byłaby najsłabsza. Dzięki kompleksowemu podejściu, dążymy do zapewnienia najwyżej jakości usługi.

Rozbudowa sieci bezprzewodowej

Nasza firma nie tylko projektuje sieci wi-fi of "zera", ale może również wspomóc klienta w przypadku konieczności rozbudowy już istniejącej sieci. Taka rozbudowa jest konieczna, gdy obszar zasięgu istniejącej sieci jest niewystarczający, co często jest efektem np. rozrostu przedsiębiorstwa. Proces może odbywać się poprzez instalację nowych punktów dostępu (tzw. access point) lub poprzez modernizację już istniejących.

W większości przypadków działamy na podstawie planów dostarczonych nam przez zleceniodawcę oraz opisu budynku, ale czasami konieczna jest wizja lokalna, która pozwoli dokonać jeszcze lepszych pomiarów.

Oferujemy kompleksową usługę: od planowania, przez projektowanie sieci wifi i jej konfigurację, aż po szczegółowy nadzór. Na każdym etapie jesteśmy także do dyspozycji klienta i jego pracowników.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i skontaktuj się w celu ustalenia szczegółów.

Zapraszamy do kontaktu

Masz pytania odnośnie naszych usług? Chętnie na nie odpowiemy.

Skontaktuj się

Zalety sieci bezprzewodowej

Sieć bezprzewodowa to sieć, w której nie ma fizycznego połączenia między urządzeniami (w przeciwieństwie do sieci przewodowej). Jest ona łatwa w instalacji i użytkowaniu, dzięki czemu stała się popularnym rozwiązaniem w różnych branżach. Sieć bezprzewodowa jest również elastyczna i może być łatwo dostosowana do rosnących potrzeb. Jest także bardziej odporna na awarie niż sieci przewodowe, ponieważ nie ma fizycznych elementów, które mogłyby ulec uszkodzeniu.

Do innych zalet sieci bezprzewodowej można zaliczyć:

  • elastyczność: można łatwo zmieniać jej układ, nie ma potrzeby instalowania nowych kabli,

  • łatwość obsługi: wymaga tylko podłączenia do zasilania i skonfigurowania odpowiednich urządzeń,

  • niskie koszty: nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów związanych z instalacją i utrzymaniem kabli.

  • bezpieczeństwo: niższe ryzyko uszkodzenia i zewnętrznego włamania,

  • wyższa wydajność: sieci bezprzewodowe mogą pracować z dużymi przepustowościami i umożliwiają połączenie wielu użytkowników w tym samym czasie,

  • możliwość rozbudowy: można łatwo dostosować sieć do rosnącego ruchu i rozbudować istniejącą już sieć WiFi.

Należy pamiętać, że wydajność i bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej zależy w dużej mierze od jej dobrego zaprojektowania. Trzeba zadbać o punkty dostępowe (ang. access point) i ich właściwe rozmieszczenie, dopasowane do specyfiki dowolnego miejsca – bez względu na to, czy będzie to firma przemysłowa, czy wielopiętrowy budynek.

Jeśli chcesz zadbać o niczym niezakłócony dostęp do internetu w Twojej firmie, zleć to zadanie specjalistom, którzy znają się na projektowaniu sieci bezprzewodowych. Skontaktuj się z nami, a my zadbamy o całą resztę.

Projektowanie sieci bezprzewodowych – co możemy dla Ciebie zrobić

Projektowanie sieci Wi-Fi to nie lada wyzwanie, które należy zlecić specjalistom. Zajmujemy się tym od lat i wiemy, jakie rozwiązania będą dla Ciebie najlepsze. Nasi inżynierowie dokonują analizy Twojej infrastruktury budowlanej pod kątem jej możliwości technicznych. Ponadto oceniają indywidualne potrzeby użytkowników końcowych oraz ich sposób korzystania z Internetu. Co więcej, dokonujemy pomiaru natężenia sygnału w miejscach trudnodostępnych i ustalamy najlepsze lokalizacje punktu dostępowego.

Zaprojektujemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie pod kątem technicznym i finansowym, a także dopasujemy je do indywidualnych potrzeb Twojej firmy. Skontaktuj się z nami już dziś, aby wkrótce cieszyć się niczym niezakłóconym działaniem Twojej sieci Wi-FI.

Kontakt

Krakowska 13/

34-120 Andrychów

Napisz do nas

Nasze usługi

Nasza firma zapewnia najwyższej jakości rozwiązania i usługi sieciowe do użytku prywatnego i przemysłowego

Sieci światłowodowe

Czytaj więcej

Sieci miedziane

Czytaj więcej

Sieci przemysłowe

Czytaj więcej

Mobilne serwerownie

Czytaj więcej

Certyfikacja sieci

Czytaj więcej

Audyt sieci wifi

Czytaj więcej

Projektowanie sieci wi-fi

Czytaj więcej