Mobilne serwerownie


Serwerownie to pomieszczenia w budynku, w których znajdują się serwery komputerowe i inna infrastruktura informatyczna firmy. We współczesnym świecie uważa się je często za serce każdego przedsiębiorstwa, co dobitnie pokazuje, jak kluczową rolę w nim pełnią. Dlatego tak ważne jest, aby były one bezpieczne, niezawodne i dobrze utrzymane.

Bardzo pomocne mogą okazać się w tym względzie serwerownie mobilne. Są to ruchome serwerownie, które można przenosić z jednej lokalizacji do drugiej w razie awarii lub innej sytuacji, gdy istniejące pomieszczenie nie nadaje się do dalszego użytkowania.

Taka elastyczność pozwala na szybkie przemieszczanie infrastruktury IT i serwerów, co znacznie zmniejsza ryzyko przerw w świadczeniu usług. Co więcej, serwerownia kontenerowa jest często wyposażona w generatory, dzięki czemu może działać nawet podczas przerwy w dostawie prądu.

Serwerownie mobilne można transportować drogą lądową, morską i powietrzną, a w naszych projektach uwzględniamy kwestie bezpieczeństwa transportowanego wyposażenia, dzięki czemu takie przenoszenie nie grozi uszkodzeniem kosztownego sprzętu.

Nasza firma zajmuje się projektowaniem i instalowaniem mobilnych serwerowni już od wielu lat. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie, dopasowując systemy do potrzeb klienta i danego przedsiębiorstwa W tym celu oferujemy różne modele mobilnych serwerowni, które możesz wybrać w zależności od ilości danych w Twojej firmie lub konkretnego zapotrzebowania.

Serwerownie mobilne można zainstalować w dowolnie wybranym miejscu: w centrum danych, biurowcu, magazynie lub innej lokalizacji. Kwestia montażu poszczególnych instalacji to indywidualna sprawa, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy w profesjonalny sposób i doradzamy na każdym etapie pracy.

Mobilna serwerownia kontenerowa – kiedy warto na nią się zdecydować?


Serwerownia mobilna (inaczej mobilne data center) to miejsce, w którym można umieścić cały sprzęt wykorzystywany do obsługi centrum danych. W przypadku małych firm jest to często znacznie bardziej opłacalne rozwiązanie niż wynajem osobnego pomieszczenia pod serwerownię. Nie oznacza to jednak, że takie rozwiązanie jest przeznaczone tylko dla mniejszych przedsiębiorstw. Wprost przeciwnie – serwerownie kontenerowe są coraz częściej wybierane przez duże marki. Wynika to z ich elastyczności, łatwości wdrażania i jakości proponowanych produktów.

Kiedy więc warto zdecydować się na serwerownie mobilne? Jest przynajmniej kilka powodów, dla których warto rozważyć taką zmianę.

Jakich? Oto one:

 • Jeżeli Twoja firma działa w szybko rozwijającym się sektorze i może zmieniać swoją lokalizację, a co za tym idzie, lokalizację sprzętu IT.
 • Gdy potrzebujesz szybkiego i elastycznego rozwiązania dla swojego centrum danych.
 • Konieczność dostosowania się do rekomendacji globalnych firm ubezpieczeniowych.
 • Gdy posiadasz niewielką liczbę serwerów, które są potrzebne tylko okazjonalnie. W takim przypadku prawdopodobnie można przenieść je do zdalnego centrum danych i zaoszczędzić pieniądze.
 • Gdy w związku z rozwojem przedsiębiorstwa stajesz przed koniecznością rozbudowy pomieszczeń klasycznej serwerowni, a nie masz możliwości poszerzenia powierzchni istniejących budynków.
 • Gdy obecne systemy bezpieczeństwa w stacjonarnej serwerowni są niewystarczające lub jesteś niezadowolony z dotychczasowych/tymczasowych rozwiązań stosowanych w swojej firmie.

Jak widać, istnieje wiele różnych potrzeb instalacji układów IT w wersji mobilnej, a każda firma może stanąć przed zupełnie innymi wyzwaniami. Z naszego doświadczenia wynika, że mobilne serwerownie są znacznie wygodniejsze i praktyczniejsze w użyciu – zarówno na co dzień, jak i w przypadku rzadziej występujących sytuacji (np. konieczność tymczasowej przeprowadzki).

Co więcej, jest to rozwiązanie bezpieczne, a ilości potrzebnych szaf serwerowych, ich rodzaj oraz samą instalację kontenera, można dostosować do indywidualnych potrzeb odbiorcy.

Wykonujemy nasze usługi m.in w miastach: KrakówKatowiceChorzówGliwiceŻywiecBielsko-BiałaOświęcimKętyWadowiceAndrychów oraz na terenie całej Polski

Zapraszamy do kontaktu

Masz pytania odnośnie naszych usług? Chętnie na nie odpowiemy.

Skontaktuj się

Indywidualna oferta kontenerowej serwerowni


Nasza firma działa na rynku już od wielu lat i przez ten czas zdobyliśmy doświadczenie w pracy z wieloma klientami. Wiemy, jak ważne jest nie tylko zachowanie standardów bezpieczeństwa, ale również – a może przede wszystkim – umiejętność dostosowywania instalacji do technologicznego wymogu wynikającego z ograniczeń danego budynku.

Dlatego oferujemy naszym klientom ofertę dopasowaną do ich potrzeb. Innymi słowy, klient może wybrać z szerokiej gamy różnych rozwiązań, które będą odpowiadać jego wymaganiom. Jesteśmy w stanie przeprowadzić instalację w praktycznie każdej firmie, po wcześniejszym uzgodnieniu warunków współpracy. Rozpoczynamy modelowanie, projektowanie i przygotowanie serwerowni od rozpoznania potrzeb każdej firmy, co pozwala nam dobrać najlepsze rozwiązania do danej sytuacji.

Istotą stworzenia serwerowni jest przecież dopasowanie jej do indywidualnych wymagań, ponieważ tylko wtedy będzie silnym filarem działania przedsiębiorstwa. Dlatego realizacja projektu odbywa się w oparciu o dialog z klientem. Chcemy osiągnąć obopólną satysfakcję z realizacji projektu, dlatego zależy nam na uzyskaniu jak największej ilości informacji ze strony klientów. Im lepiej zrozumiemy Twoje potrzeby, tym lepsze rozwiązania zastosujemy.

Planowanie wymaga wspólnej inwencji, a wówczas system kontenerowej serwerowni będzie działał na najwyższym poziomie. I to jest nasz główny cel.

Potrzebujesz indywidualnego projektu serwerowni? Skontaktuj się z naszą firmą, a znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Zabezpieczenie serwerowni mobilnej


Serwerownia jest kluczowym elementem każdego centrum danych, ale jest też jednym z najważniejszych obszarów, które należy zabezpieczyć. Wynika to z faktu, że w serwerowni znajdują się wszystkie serwery, które przechowują i przesyłają dane. Naruszenie bezpieczeństwa w tym miejscu może mieć poważne konsekwencje zarówno dla firmy, jak i jej klientów. Wbrew pozorom nie chodzi tylko o zabezpieczenie przed kradzieżą, ale również przed innymi zjawiskami (np. pożarem).

Dlatego w naszych projektach uwzględniamy kwestie bezpieczeństwa i rekomendujemy:

 • zastosowanie odpowiedniej instalacji zewnętrznej klimatyzacji,
 • zabezpieczenie styku instalacji zewnętrznych,
 • konstrukcję stalową zabezpieczoną ogniowo,
 • fizyczne zabezpieczenie lokalizacji sprzętu IT (np. karty, klucze itd.),
 • zastosowanie odpowiedniej obróbki blacharskiej,
 • dokonania instalacji zasilania gwarantowanego.

Dążymy do tego, aby w tworzeniu rozwiązań technologicznych, zastosowanych w przestrzeni kontenera, łączyć bezpieczeństwo i funkcjonalność. Co ważne, jeśli klient potrzebuje wprowadzić zmiany – zarówno na etapie projektowania, jak w późniejszym czasie – to jesteśmy do jego dyspozycji. Chcemy mieć całkowitą pewność, że zastosowane rozwiązania spełniają oczekiwania odbiorcy i przysłużą mu się w rozwoju firmy.

Mobilne data center? Tylko z nami. Skontaktuj się z naszą firmą, a przygotujemy dla Ciebie wycenę.

Kontakt

Krakowska 13/

34-120 Andrychów

Napisz do nas

Nasze usługi

Nasza firma zapewnia najwyższej jakości rozwiązania i usługi sieciowe do użytku prywatnego i przemysłowego

Sieci światłowodowe

Czytaj więcej

Sieci miedziane

Czytaj więcej

Sieci przemysłowe

Czytaj więcej

Mobilne serwerownie

Czytaj więcej

Certyfikacja sieci

Czytaj więcej

Audyt sieci wifi

Czytaj więcej

Projektowanie sieci wi-fi

Czytaj więcej