PROFESJONALNE SYSTEMY KONTROLI DOSTĘPU

Systemy kontroli dostępu

Jeżeli zależy Ci na zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa na terenie zarządzanych przez siebie obiektów, proponujemy zintegrowane, profesjonalne systemy kontroli dostępu do pomieszczeń i stref w budynkach. Dzięki nim zyskujesz stuprocentową pewność co do tego, że dana osoba, będąca pracownikiem lub gościem firmy, znajduje się wyłącznie w miejscu, w którym może przebywać na podstawie przyznanych jej uprawnień.


Z czego składają się systemy dostępowe?

Oferowane przez nas systemy kontroli dostępu obejmują zespół kompatybilnych, zintegrowanych ze sobą urządzeń, składających się na wewnętrzne zabezpieczenie obiektu. Podstawowe elementy każdego z takich układów to m.in.:


  • czytniki – ich zadaniem jest identyfikowanie osób zamierzających przekroczyć granice określonej strefy i weryfikacja ich uprawień. Wyróżnia się zbliżeniowe czytniki kart magnetycznych (transpondery) oraz biometryczne, umożliwiające odczytywanie linii papilarnych czy skanowanie tęczówki oka,
  • karty dostępowe, służące do autoryzacji uprawnień,
  • kontrolery – urządzenia komunikacyjne pomiędzy czytnikiem a oprogramowaniem,
  • oprogramowanie, zawierające dane poszczególnych osób wraz z nadanym im rodzajem uprawnień. W zależności od rodzaju oprogramowania może ono oferować szereg dodatkowych funkcjonalności jak np. generowanie list obecności, kart ewidencji czasu pracy czy dokumentów kadrowo-płacowych.


Zamek na kartę czy standardowe zabezpieczenia?

Obecnie tradycyjne rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa takie jak zamki na klucz czy proste systemy kontroli dostępu, nie spełniają już swoich funkcji. Klucze do drzwi bez większego problemu może dorobić każdy, podobnie wygląda kwestia dezaktywacji alarmu. Rozwiązaniem, które pozwoli na wielowymiarową, kompleksową ochronę poufnych stref i pomieszczeń w każdym przedsiębiorstwie jest system dostępowy, umożliwiający swobodne nadawanie, modyfikowanie oraz odbieranie uprawnień poszczególnym osobom przebywającym na terenie firmowych obiektów. Kontrola dostępu drzwi, czy brak możliwości wejścia na konkretny obszar przez osobę nieuprawnioną, to tylko niektóre z wielu możliwości oferowanych przez nas rozwiązań.

Zapraszamy do kontaktu

Masz pytania odnośnie naszych usług? Chętnie na nie odpowiemy.

Skontaktuj się