Sieci miedziane


Sieci miedziane to tradycyjny typ sieci, który jest używany przez firmy i prywatnych konsumentów do podłączania komputerów i innych urządzeń do Internetu. Były one pierwszym typem sieci stosowanym na masową skalę, ale obecnie są coraz częściej zastępowane przez światłowody. Nie oznacza to jednak, że wyszły z użytku, ponieważ w wielu przypadkach nadal jest to rozwiązanie efektywne i opłacalne.

Sieci miedziane zbudowane są z przewodów wykonanych z miedzi, stąd ich nazwa. Nie są one tak niezawodne jak światłowody, ale zdecydowanie tańsze w instalacji i konserwacji. Nawet jeśli jest to starsza technologia, nadal znajduje szerokie zastosowanie i cieszy się zaufaniem zarówno wśród klientów prywatnych, jak i komercyjnych. Instalacja sieci miedzianych nie jest skomplikowana i może być wykonana przez profesjonalistę w ciągu jednego dnia. Podobnie rzecz wygląda z obsługą sieci, którą można zlecić jednemu z pracowników po wcześniejszym przeszkoleniu go.

Nasza firma zajmuje się projektowaniem systemów opartych o kable miedziane oraz ich instalacją i konserwacją. Bazując na wieloletnim doświadczeniu możemy zaproponować klientom najefektywniejsze rozwiązania.

Skontaktuj się z nami, jeżeli potrzebujesz pomocy w zakresie projektowania, montażu lub oceny stanu technicznego siedzi miedzianych.

Sieci miedziane czy światłowodowe?


Sieć miedziana to tradycyjna infrastruktura sieciowa, która została szeroko wdrożona przez dostawców usług na całym świecie w celu zapewnienia usług głosowych i transmisji danych do domów, firm i przestrzeni publicznej. Jednak dzięki szybkiemu tempu wdrażania technologii, zapotrzebowanie na usługi o dużej prędkości gwałtownie wzrosło, a tradycyjne sieci miedziane zaczęto zastępować światłowodem.

Powstaje więc pytanie: miedź czy światłowód? Które rozwiązanie jest najlepsze dla Twojego połączenia internetowego? Odpowiedź wbrew pozorom nie jest taka jednoznaczna, jak wydaje się na pierwszy rzut oka, ponieważ rosnąca popularność światłowodów nie sprawiła, że sieci miedziowe przestały być wykorzystywane.

Wprost przeciwnie – w wielu przypadkach jest to nadal świetne rozwiązanie, które może w całości zaspokoić potrzeby Twojej firmy. Podczas gdy światłowody są niewątpliwie lepsze pod względem szybkości i niezawodności, mają również swoje wady. Przede wszystkim jest nią instalacja światłowodów, która wymaga znacznych inwestycji. Większych nakładów finansowych wymaga również samo utrzymanie sieci światłowodowej.

Wybór między tymi dwoma technologiami zależy głównie od szybkości połączenia internetowego i tego, jak duży ruch może obsługiwać połączenie. Światłowód jest bez wątpienia optymalnym wyborem, jeśli potrzebujesz bardzo dużej przepustowości, ale sieci miedziane mogą być dobrą opcją, gdy system nie wymaga podłączenia wielu sprzętów.

Skorzystaj z naszego doświadczenia – doradzimy najlepsze rozwiązania, a w razie potrzeby, zaprojektujemy sieci mieszane, czyli oparte o obie wspomniane wyżej technologie.

Wykonujemy nasze usługi m.in w miastach: KrakówKatowiceChorzówGliwiceŻywiecBielsko-BiałaOświęcimKętyWadowiceAndrychów oraz na terenie całej Polski

Zapraszamy do kontaktu

Masz pytania odnośnie naszych usług? Chętnie na nie odpowiemy.

Skontaktuj się

Zalety technologii kabli miedzianych wieloparowych


Kabel miedziany stanowi szkielet wielu sieci telekomunikacyjnych. W związku z tym należy wybrać takie rozwiązanie w zakresie okablowania, które spełni konkretne potrzeby i zoptymalizuje wydajność sieci.

Technologia wieloparowego kabla miedzianego jest jednym z najbardziej wydajnych i opłacalnych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku. Jeśli szukasz rozwiązania, które pomoże Ci zoptymalizować wydajność sieci przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i zwiększeniu czasu pracy, to technologia jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Technologia wieloparowego kabla miedzianego wykorzystuje dwa lub więcej kabli miedzianych w tym samym kablu do utworzenia połączenia. W związku z tym kabel może działać z różnymi prędkościami i dostosowywać się do potrzeb przepustowości różnych podłączonych do niego urządzeń. Dzięki technologii kabli miedzianych wieloparowych można zapewnić szybszy i bardziej niezawodny dostęp do Internetu dla każdego użytkownika sieci.

Rozwiązanie jest szeroko stosowane przez głównych dostawców telekomunikacyjnych na całym świecie i jest obecnie powszechnie dostępne zarówno do użytku komercyjnego, jak i domowego.

Jeżeli jesteś nim zainteresowany, skontaktuj się z nami.

Miedziane sieci dostępowe projektowane na zamówienie


Oferujemy szereg rozwiązań w zakresie miedzianych sieci dostępowych, a każdy projekt dostosowany jest do indywidualnych potrzeb i możliwości (także finansowych) klienta. Nasze sieci dostępowe projektowane są w celu zaspokojenia potrzeb konkretnego rodzaju biznesu lub firmy.

Niezależnie od tego, czy szukasz personalizowanego rozwiązania dla Twojego przedsiębiorstwa, czy potrzebujesz modernizacji obecnej sieci miedzianej lub przejścia z połączenia DSL, możesz liczyć na nas. Bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu, zapewniamy najlepsze możliwe konfiguracje, co skutkuje wzrostem szybkości transmisji danych. A to z kolei przekłada się na sprawniejsze działanie całego przedsiębiorstwa.

Za pomocą kabli miedzianych możemy zwiększyć przepustowość Twojego systemu, ale także go rozbudować lub usprawnić dotychczasowe działanie. W oparciu o Twoje potrzeby, stworzymy infrastrukturę, która wspomoże rozwój Twojej firmy i pomoże w utrzymaniu wysokiego poziomu komunikacji.

Napisz do nas w celu ustalenia szczegółów współpracy.

Kontakt

Krakowska 13/

34-120 Andrychów

Napisz do nas

Nasze usługi

Nasza firma zapewnia najwyższej jakości rozwiązania i usługi sieciowe do użytku prywatnego i przemysłowego

Sieci światłowodowe

Czytaj więcej

Sieci miedziane

Czytaj więcej

Sieci przemysłowe

Czytaj więcej

Mobilne serwerownie

Czytaj więcej

Certyfikacja sieci

Czytaj więcej

Audyt sieci wifi

Czytaj więcej

Projektowanie sieci wi-fi

Czytaj więcej