SIECI MIEDZIANE

Sieci komputerowe

W przypadku większości firm w Polsce komputery są niezbędną częścią codziennej pracy. Wiele przedsiębiorstw korzysta z innowacyjnych technologicznych rozwiązań, aby przechowywać i śledzić informacje, komunikować się z klientami lub dostawcami, projektować oraz wytwarzać produkty. Nierzadko duże firmy mają nawet kilkaset komputerów w jednym biurze. Najczęściej łączy je sieć internetowa, która umożliwia wymianę informacji między poszczególnymi jednostkami. To nic innego jak system komputerów, urządzeń peryferyjnych, terminali i baz danych połączonych liniami komunikacyjnymi. Każda firma jest tak produktywna, jak jej najsłabszy element. Nie pozwól, aby była nim np. sieć LAN. Niewłaściwie dobrane lub pełne wad sieci komputerowe mogą doprowadzić do paraliżu całej firmy, wpływając bezpośrednio na wyniki finansowe.


Projektowanie sieci telekomunikacyjnych przez doświadczonych specjalistów

Sieci telekomunikacyjne mogą być używane do łączenia urządzeń w tym samym budynku lub sprzętów oddalonych od siebie o wiele kilometrów. Nasza firma zajmuje się zarówno systemami dla małych firm, jak i najbardziej rozbudowanymi sieciami komputerowymi. Certyfikowani eksperci IT, zachowując najwyższe standardy łączności oraz efektywnego działania, dopasują infrastrukturę sieciową do wymagań Twojego przedsiębiorstwa. Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu w pracy z bardzo wymagającymi podmiotami, wiemy co zrobić, aby sieć internetowa lub telekomunikacyjna służyła niezawodnie przez wiele lat.


Sieci miedziane czy światłowodowe?

Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. W ramach naszej działalności możemy stworzyć infrastrukturę opartą o sieć miedzianą, którą cechuje mała awaryjność, prostsze utrzymanie, rozbudowa i konserwacja oraz niższa cena. Z kolei sieć światłowodowa zapewnia większą przepustowość, lepszą siłę sygnału oraz wyższą odporność na zakłócenia elektromagnetyczne. Aby zachować równowagę pomiędzy optymalizacją kosztów a wydajnością systemu, możemy łączyć sieci miedziane ze światłowodowymi. Elastycznie dopasowujemy każdy projekt do wymagań klienta.


Projektowanie sieci telekomunikacyjnych dla przedsiębiorstw i korporacji

Sieć komputerowa w małym biurze ma zazwyczaj zupełnie inny charakter, niż środowiska komputerowe, obsługujące duże organizacje, często nazywane sieciami korporacyjnymi. Tego typu sieci telekomunikacyjne mogą mieć tysiące użytkowników i obejmować szeroką, bardzo złożoną gamę serwerów, systemów mainframe, łączy sieci i tym podobnych. Korporacyjna sieć internetowa może obsługiwać wiele lokalizacji geograficznych i budynków w dowolnym położeniu. Często łączy kilka tysięcy wysokiej klasy urządzeń, które muszą być obsługiwane przez wyspecjalizowanych administratorów, odpowiedzialnych za sieci komputerowe.


Budowa sieci komputerowej w małym biurze lub firmie

Mniejsze organizacje mają skromniejsze wymagania dotyczące systemów informatycznych. Sieć LAN może w tym przypadku obejmować jedynie kilkanaście komputerów, kilka drukarek i innych urządzeń. Sieć telekomunikacyjna dla małego biura musi umożliwiać członkom danej organizacji przede wszystkim wygodne udostępnianie informacji, przesyłanie plików czy bezproblemową komunikację. Potrzeby teleinformatyczne większości małych organizacji mogą być zaspokojone przez pojedynczą sieć LAN z jednym lub dwoma serwerami, przy użyciu gotowych komponentów. W przeciwieństwie do sieci korporacyjnej, sieć internetowa w małym biurze może zwykle być zarządzana przez jedną osobę, posiadająca jedynie podstawową wiedzę techniczną i umiarkowane doświadczenie w takich kwestiach jak sieci internetowe.


Sieci miedziane – dopasowane do potrzeb i oczekiwań klienta

Chociaż sieci internetowe w małych firmach nie mają tożsamej skali z ich odpowiednikami w dużych przedsiębiorstwach czy korporacjach, problemy w ich tworzeniu, użytkowaniu oraz utrzymaniu są podobne. Dobra sieć komputerowa musi być prosta, ale funkcjonalna, bezpieczna i skalowalna. Wraz z rozwojem firmy sieć telekomunikacyjna powinna także dać się łatwo rozszerzać.

Nawet jeśli skala początkowego środowiska pracy oraz wymagania z nim związane są niewielkie, unikaj podejmowania decyzji technologicznych, które mogą ograniczać rozwój Twojego biznesu. Nasza firma gwarantuje projektowanie sieci komputerowej, które przewiduje nie tylko maksymalną wydajność systemu, ale i łatwe skalowanie w przyszłości. Kompleksowo planujemy prace, dostarczamy nowoczesne, efektywne sieci komputerowe bez względu na wielkość przedsiębiorstwa, biura, instytucji i każdego innego podmiotu.


Sieć miedziana a doskonałe przygotowanie do wdrożenia projektu

Budowa sieci komputerowej musi być tak zaplanowana, aby finalnie zapewniać szereg możliwości jej użytkowania, m.in. efektywnego przesyłania różnego rodzaju plików tekstowych, grafik, obrazu czy też głosu oraz tworzenia komfortowego, niezawodnego środowiska do pracy zdalnej. Zanim zaczniemy projektować Twoją sieć LAN, dokładnie ustalimy do jakich działań będziesz ją wykorzystywać. Podstawą tego podejścia jest pełna ocena oczekiwanej funkcjonalności. Dzięki temu oszczędzisz środki na ewentualnych późniejszych modernizacjach, których często wymagają źle zaprojektowane sieci telekomunikacyjne.

Poświęcimy odpowiednią ilość czasu na analizę wszystkich zadań, które chcesz zautomatyzować lub usprawnić za pośrednictwem sieci komputerowej. Jakie aplikacje biznesowe będziesz obsługiwać? Czy potrzebujesz po prostu zapewnić współdzielony dostęp do konkretnych plików, czy też obsługujesz rozbudowane bazy danych dla wielu użytkowników? Potrzebujesz poczty elektronicznej? Serwera WWW? Prowadzenia magazynu i operacji w punktach sprzedaży? Po przeanalizowaniu wszystkich zadań i funkcji, które powinna spełniać Twoja sieć internetowa, dobierzemy również odpowiednie komponenty. Sieć miedziana jest na tyle niezawodna i wydajna, że bez problemu sprosta wszystkim wymienionym wcześniej działaniom.


Projektowanie sieci LAN – jakie rozmiary powinna mieć sieć telekomunikacyjna?

Planując sieci komputerowe, bierzemy pod uwagę ich potencjalną liczbę użytkowników i intensywność użytkowania. Budujemy sieci miedziane, przewidując przyszłe wzrosty danej firmy czy instytucji i tym samym dodając do systemu wiele możliwości rozszerzania funkcjonalności. Staramy się obliczyć, jaką pojemność powinna mieć Twoja sieć komputerowa za kilka lat. Bierzemy pod uwagę liczbę nowych użytkowników, ale także znaczący wzrost zapotrzebowania na przechowywanie danych użytkownika. Projektowanie sieci LAN prowadzimy w taki sposób, by łatwo można było wkomponować w nią nieustannie zmieniające się technologie.


Sieć miedziana, czyli niezawodne i wszechstronne rozwiązanie

Ważne, aby sieć telekomunikacyjna w firmie została zbudowana przy użyciu wysokiej jakości, sprawdzonych w branży komponentów. W ten sposób powstanie sieć komputerowa, która nie tylko jest łatwa w zarządzaniu czy utrzymaniu, ale także gwarantuje wieloletnie bezproblemowe użytkowanie. W naszych projektach wykorzystujemy m.in. niezawodne sieci miedziane. Ta tradycyjna infrastruktura stanowi efektywne rozwiązanie zarówno dla małych firm, jak i większych podmiotów.

Sieć miedziana pozwala na szybki oraz stabilny transport danych, charakteryzuje się optymalną przepustowością, dobrym poziomem tłumienia zakłóceń i solidnym standardem zabezpieczeń. Projektowanie sieci telekomunikacyjnych, opartych o sieci miedziane, oprócz standardowych funkcjonalności może zapewniać m.in. efektywne utrzymaniu ruchu w zakładzie produkcyjnym, szybkie przesyłanie danych pomiędzy poszczególnymi urządzeniami czy integrowanie systemów sterujących.


Budowa sieci komputerowej – sprawna realizacja i maksymalne bezpieczeństwo

Projektowanie sieci komputerowej powinno stawiać na pierwszym miejscu bezpieczeństwo danego systemu. W naszej pracy zawsze upewniamy się, że powstała sieć telekomunikacyjna jest odpowiednio chroniona. Serwery znajdują się w zamkniętych pomieszczeniach, wyposażonych w systemy przeciwpożarowe i chłodzenie, dzięki któremu sieć miedziana może funkcjonować w idealnych warunkach.

Wszystkie sieci komputerowe budujemy zgodnie z dobrze zaplanowanym harmonogramem. Przypisujemy priorytety dla każdego elementu i w pierwszej kolejności zajmujemy się tymi funkcjonalnościami, które są niezbędne do uruchomienia całego systemu. Sieci telekomunikacyjne – ich instalacje – są dobrze opisane i udokumentowane, co skraca czas rozwiązywania ewentualnych problemów w przyszłości.


Sieci miedziane – dlaczego warto je wybierać zamiast światłowodów?

Obecnie sieci komputerowe można projektować na trzy sposoby – wykorzystując sieci miedziane, światłowody lub technologie bezprzewodowe. Światłowody bardzo dobrze sprawdzają się w sieciach korporacyjnych jako infrastruktura szkieletowa. Zapewniają dobrą przepustowość i optymalne bezpieczeństwo. Jednak dużym minus stanowi fakt, że budowa sieci komputerowej z wykorzystaniem światłowodów jest droga, a instalacja i konserwacja systemu opartego o to rozwiązanie dość skomplikowana, wymagająca specjalistycznej wiedzy.

Większość funkcjonujących sieci LAN to sieci miedziane. Ten typ okablowania jest stosunkowo niedrogi i może obsługiwać przeróżne sieci telekomunikacyjne. Większość wykorzystywanych w tym przypadku kabli UTP zawiera cztery pary przewodów miedzianych. Jakość drutu i liczba skrętów określają właściwości elektryczne kabla, co wpływa na sieci internetowe. Prawidłowo skręcony kabel będzie mniej podatny na zakłócenia i zapewni wysoką przepustowość danych. Prowadząc projektowanie sieci komputerowej, a następnie realizując zlecenie, wykorzystujemy wyłącznie wysokiej klasy przewody. Dzięki temu nasze sieci komputerowe charakteryzują się wyjątkową niezawodnością. Upewniamy się również, że wszystkie używane gniazda, złącza i inne elementy, które obejmuje sieć telekomunikacyjna, są najwyższej jakości.


Profesjonalne projektowanie sieci telekomunikacyjnych – doświadczeni eksperci

Im mniejsza sieć telekomunikacyjna, tym bardziej kuszące jest instalowanie tego systemu we własnym zakresie. Być może zabieg ten pozwoli odrobinę zaoszczędzić na samych kosztach wykonania, ale może być bardzo niekorzystny pod względem finansowym w przyszłości. Źle zaprojektowana i wykonana sieć LAN będzie nieefektywna oraz wysoce awaryjna. Jej modernizacja wielokrotnie zwiększy koszty całego projektu.

Jeśli czeka Cię projektowanie sieci komputerowej w firmie, zdecyduj się na wsparcie doświadczonych fachowców. Nasi specjaliści błyskawicznie zrealizują nawet najbardziej skomplikowane zlecenie, obejmujące sieci internetowe, sieć LAN i inne sieci telekomunikacyjne. Zapraszamy do kontaktu. Projektowanie sieci internetowych prowadzimy w zgodzie z najwyższymi standardami, przy użyciu najlepszych dostępnych na rynku komponentów.

Zapraszamy do kontaktu

Masz pytania odnośnie naszych usług? Chętnie na nie odpowiemy.

Skontaktuj się