Audyt sieci bezprzewodowej wifi

W naszej firmie zajmujemy się przeprowadzaniem profesjonalnych audytów sieci wifi (passice, active i predictive), wykorzystując do tego specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie. Dobrze przeprowadzony audyt pozwala na wykrycie wszelkich problemów sieciowych związanych z wydajnością sieci WLAN. Co więcej, audyt jest kluczowym elementem przy planowaniu rozbudowy sieci bezprzewodowej, co nie tylko usprawnia jej prace, ale również ułatwia późniejsze utrzymanie systemu.

Analiza konfiguracji elementów sieci bezprzewodowej to jeden z głównych elementów jej optymalizacji. W ramach tego procesu należy przeanalizować i sprawdzić każdy element sieci, taki jak punkt dostępowy, karty sieciowe i inne urządzenia. Proces ten pomaga zidentyfikować problemy w sieci oraz umożliwia lepsze jej zarządzanie.

Czasami niewielka nieprawidłowość może mieć duży wpływ na wydajność sieci. Jej usunięcie pozwoli na zwiększenie efektywności bez nadmiernych kosztów. Pomożemy Ci utrzymać optymalną pracę sieci, abyś mógł się skupić na swoich biznesowych celach.

Kiedy warto zdecydować się na audyt sieci bezprzewodowej wi-fi?

Audyt bezpieczeństwa sieci bezprzewodowej to dobra decyzja w sytuacji, gdy chcesz zoptymalizować sieć lub masz problemy z bezpieczeństwem. Ponadto, jeśli planujesz rozbudowę istniejącej już sieci lub zmiany sprzętu, warto także przeprowadzić taki audyt.

Z naszego doświadczenia wynika, że audyt sieci bezprzewodowych przeprowadza się najczęściej w przypadku:

  • powtarzających się problemów z działaniem sieci bezprzewodowej,

  • konieczności rozbudowy lub modernizacji systemu,

  • tworzenia nowego projektu,

  • niestandardowego układ budynku (np. na hali produkcyjnej),

  • konfiguracji przełączników.

Audyt sieci bezprzewodowych WiFi pozwala nie tylko sprawdzić siłę i przepustowość sieci oraz jakość sygnału, ale również zmodernizować system (np. poprzez dobranie odpowiednich anten). Naszym zadaniem jest zarówno przedstawienie wyniku inspekcji, jak i zarekomendowanie zmian w konfiguracjach sprzętu, co pozwoli na pełne wykorzystanie jego potencjału.

Zapraszamy do kontaktu

Masz pytania odnośnie naszych usług? Chętnie na nie odpowiemy.

Skontaktuj się

Audyt sieci Wi-FI a modernizacja istniejących instalacji

W dzisiejszych czasach niezwykle ważna jest łączność. Firmy inwestują w nią, ponieważ to one służą do komunikacji z klientami i pracownikami. Kluczowym elementem łączności jest Wi-Fi. Wi-Fi to bezprzewodowa sieć lokalna (WLAN), która umożliwia podłączenie się do internetu poprzez radiofalowe łącze bezprzewodowe między urządzeniami.

Umiejętności planowania architektury sieci WiFi w celu efektywnego funkcjonowania infrastruktury można się nauczyć. Niestety z naszego doświadczenia wynika, że w tym obszarze rozwiązań sieciowych są nadal pewne niedostatki, które skutkują nie tylko problemami z efektywnością i wydajnością, ale również wyższymi kosztami utrzymania takiej sieci.

Na szczęście można to zmienić! W celu ustalenia prawidłowych parametrów sieci warto przeprowadzić audyt, który pomoże zdiagnozować problemy i określić najlepsze rozwiązanie. Z naszej strony gwarantujemy nie tylko pomiary sieci, ale również profesjonalne wyniki przeprowadzanych kontroli, które pozwolą na podjęcie trafnych decyzji w kwestii optymalizacji sieci.

Audyty sieci Wi-Fi – co możemy dla Ciebie zrobić?

Oferujemy kompleksowe audyty sieci Wi-Fi, dzięki którym możemy zidentyfikować wszelkie problemy i braki w Twojej obecnej infrastrukturze. Pomagamy także dobrać odpowiedni sprzęt i rozwiązać, a następnie monitorować jego działanie. Wdrażamy też nowe funkcje bezpieczeństwa, aby upewnić się, że Twoja sieć jest bezpieczna i chroniona przed atakami.

Celem audytu sieci jest rozwiązywanie problemów, przeprowadzenie pomiarów i pomoc w optymalizacji. Potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się mailowo lub telefonicznie!

Wykonujemy nasze usługi m.in w miastach: KrakówKatowiceChorzówGliwiceŻywiecBielsko-BiałaOświęcimKętyWadowiceAndrychów oraz na terenie całej Polski

Kontakt

Krakowska 13/

34-120 Andrychów

Napisz do nas

Nasze usługi

Nasza firma zapewnia najwyższej jakości rozwiązania i usługi sieciowe do użytku prywatnego i przemysłowego

Sieci światłowodowe

Czytaj więcej

Sieci miedziane

Czytaj więcej

Sieci przemysłowe

Czytaj więcej

Mobilne serwerownie

Czytaj więcej

Certyfikacja sieci

Czytaj więcej

Audyt sieci wifi

Czytaj więcej

Projektowanie sieci wi-fi

Czytaj więcej