Audyty sieci wi-fi i projekty sieci bezprzewodowych


Nasza firma zajmuje się przeprowadzaniem audytów wi-fi oraz projektowaniem sieci bezprzewodowych. Jeżeli więc chcesz zmodernizować swoją obecną sieć lub zbudować nową od podstaw, możemy Ci w tym pomóc. Działamy w tej branży od lat, a do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Nasz zespół ekspertów spotka się z Tobą, oceni Twoje potrzeby i poleci najlepsze rozwiązanie, uwzględniające indywidualne zapotrzebowanie, ukształtowanie terenu i poziom zaawansowania infrastruktury. Dostarczymy Ci szczegółowy plan zawierający wszystkie urządzenia potrzebne do wdrożenia, szacunkowy koszt oraz ramy czasowe realizacji, co da Ci najlepszy wgląd w zaplanowane prace.

Postaw na wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania i audytów sieci bezprzewodowych. To kwestia nie tylko bezpieczeństwa, ale również poprawy produktywności firmy.

Audyt sieci wi-fi


W naszej firmie zajmujemy się przeprowadzaniem profesjonalnych audytów sieci wifi (passice, active i predictive), wykorzystując do tego specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie. Dobrze przeprowadzony audyt pozwala na wykrycie wszelkich problemów sieciowych związanych z wydajnością sieci WLAN. Co więcej, audyt jest kluczowym elementem przy planowaniu rozbudowy sieci bezprzewodowej, co nie tylko usprawni jej prace, ale również ułatwi późniejsze utrzymanie systemu.

Kiedy warto zdecydować się na audyt sieci bezprzewodowej wi-fi? Istnieje przynajmniej kilka takich przypadków:

  • powtarzające się problemy z działaniem sieci bezprzewodowej,
  • konieczność rozbudowy lub modernizacji systemu,
  • tworzenie nowego projektu,
  • niestandardowy układ budynku (np. na hali produkcyjnej).

Audyt pozwala nie tylko sprawdzić siłę i przepustowość sieci oraz jakość sygnału, ale również zmodernizować system (np. poprzez dobranie odpowiednich anten). Naszym zadaniem jest zarówno przedstawienie wyniku inspekcji, jak i zarekomendowanie zmian w konfiguracjach sprzętu, co pozwoli na pełne wykorzystanie jego potencjału.

Celem audytu sieci jest rozwiązywanie problemów, przeprowadzenie pomiarów i pomoc w optymalizacji. Potrzebujesz naszej pomocy? Skontaktuj się mailowo lub telefonicznie!


Projektowanie sieci wi-fi


Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, zajmujemy się nie tylko audytem sieci, ale również ich projektowaniem od „zera”. Stosujemy w tym celu profesjonalne oprogramowanie, które pozwala nam na właściwe rozplanowanie tzw. access pointów, czyli punktów dostępu, na halach produkcyjnych, powierzchniach magazynowych czy obiektach biurowych.

Projektując sieci bezprzewodowe, skupiamy się na ich wydajności i dopasowujemy ich do planów danego budynku oraz indywidualnych wymogów. Bierzemy pod uwagę m.in. zakładaną szybkość transmisji danych, liczbę obsługiwanych klientów, konieczność transferu większych plików (np. graficznych), czy korzystanie z komunikacji głosowej i wideo.

Projektując sieć wifi, posiłkujemy się specjalistycznym oprogramowaniem, które pozwala nam na jakościowe pomiary, planowanie zasięgu i zapewnienie najlepszej konfiguracji. Kolejnym etapem jest eliminacja stref, w których siła sygnału byłaby najsłabsza. Dzięki kompleksowemu podejściu, dążymy do zapewnienia najwyżej jakości usługi.

Rozbudowa sieci bezprzewodowej


Nasza firma nie tylko projektuje sieci wi-fi of "zera", ale może również wspomóc klienta w przypadku konieczności rozbudowy już istniejącej sieci. Taka rozbudowa jest konieczna, gdy obszar zasięgu istniejącej sieci jest niewystarczający, co często jest efektem np. rozrostu przedsiębiorstwa. Proces może odbywać się poprzez instalację nowych punktów dostępowych lub poprzez modernizację istniejących.

W większości przypadków działamy na podstawie planów dostarczonych nam przez zleceniodawcę oraz opisu budynku, ale czasami konieczna jest wizja lokalna, która pozwoli dokonać jeszcze lepszych pomiarów.

Oferujemy kompleksową usługę: od planowania, przez projektowanie i konfigurację, aż po nadzór. Na każdym etapie jesteśmy także do dyspozycji klienta i jego pracowników.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i skontaktuj się w celu ustalenia szczegółów.

Zapraszamy do kontaktu

Masz pytania odnośnie naszych usług? Chętnie na nie odpowiemy.

Skontaktuj się